27 KWIETNIA

TURNIEJ BRD
W Zespole Szkół w Wiechlicach spotkały się drużyny walczące o zwycięstwo ze znajomości zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania I pomocy oraz umiejętności jazdy na rowerze.
W turnieju udział wzięły zespoły ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Szprotawa. Rywalizujące drużyny  musiały wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także umiejętnościami praktycznymi związanymi z zasadami udzielania I pomocy. Zawodnicy zmierzyli się  z „tarką”, „równoważnią”, „korytarzem”, „żmijką” oraz wieloma innymi przeszkodami, które do łatwych nie należały. Pod czujnym okiem sędziów – policjantów z Komendy Powiatowej w Żaganiu prezentowali punktowane w turnieju umiejętności jazdy po miasteczku ruchu drogowego. Atrakcją turnieju był pokaz strażaków wydobywania poszkodowanego z pojazdu, który uległ wypadkowi. Tradycją już stała się prezentacja multimedialna Władysława Kruszewskiego na temat wyposażenia roweru.

Klasyfikacja końcowa:
kategoria - szkoły podstawowe
  • I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej  Filia w Długiem w składzie Justyna Sikorska, Mateusz Bargielski, Nikola Nurkowska, Filip Gnach, którą poprowadził Władysław Kruszewski, 
  • II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej Filia w Siecieborzycach,
  • III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej Filia w Lesznie Górnym,
Dodatkowo przyznano tytuł najlepszego zawodnika. W kategorii szkół podstawowych otrzymał go nasz kolega z klasy VI  Hubert Herbut.

Gratulujemy całej drużynie. Brawo !