29 WRZESIEŃ

POKAZ KARATE
Dnia 29 września w naszej szkole gościliśmy dzieci z Małomickiego Klubu Karate "Bushido"  wraz ze ich  trenerem Marcinem Mrozkiem.   Obejrzeliśmy świetny pokaz umiejętności. Niektórzy z nas postanowili spróbować swoich sił i zapisali do drużyny. Powodzenia !

„Sprzątanie  Świata — Polska”

               Za to jak wygląda nasza planeta ponosi odpowiedzialność każdy z nas. Każdy z nas kocha przyrodę, lubi ptaki, kwiaty, drzewa, świeże powietrze. A jednocześnie, jakby na przekór sobie, dopuszcza się czynów, które tę otaczającą nas naturę niszczą. Naruszona równowaga przyrody spowodowana jest niewystarczającą wiedzą człowieka. Dlatego edukacja ekologiczna to jedno z głównych zadań naszej szkoły. Koło SK LOP  przy tutejszej szkole podejmuje szereg zadań, mających na celu kształtowanie odpowiedniego stosunku do przyrody, środowiska i jego ochrony od najmłodszych lat. Zadania te staramy się realizować poprzez różne formy pracy, m.in. czynny udział w akcjach związanych z edukacją   ekologiczną. Tradycją stało się, że członkowie SK LOP wraz z całą szkolną społecznością uczestniczą  w  akcji  „Sprzątanie Świata – Polska”.  
W bieżącym roku szkolnym w  ramach akcji uczniowie kl. 0 – VI sprzątali wyznaczone tereny, uczniowie młodszych klas poznawali zasady segregacji odpadów.  


Akcję tę zamierzamy przeprowadzać w kolejnych latach!