KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W NASZEJ SZKOLE

Dnia 15 stycznia 2015 roku odbył się już po raz kolejny „Konkurs kolęd i pastorałek” pod patronatem sołtys Siecieborzyc Jadwigi Turek. Organizatorami były Biblioteka Publiczna i szkolna w Siecieborzycach. Głównym celem imprezy było propagowanie kultury muzycznej oraz pielęgnowanie tradycji kolędowania. Uroczystość poprowadziła uczennica klasy V Kornelia Kacprzak. Do udziału zgłosiło się 26 dzieci w wieku od 5 lat do 12 lat. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe. Wszyscy zaprezentowali się doskonale. Repertuar był niezwykle bogaty. Oprócz tych popularnych kolęd można było usłyszeć także te mniej znane.
Jury w składzie – dyrektor MBP w Szprotawie Jolanta Wawrzyniak, kierownik SP w Siecieborzycach Halina Chaś, pan Ireneusz Ganczar, radny Janusz Biliński i Sołtys Jadwiga Turek przyznało następujące nagrody:
Grupa I- Przedszkole i Klasa I SP - Grand Prix-Zuzia Herbut
Grupa II- klasa II- III- IV SP - Grand Prix-Patryk Janikowski
Grupa III- klasa V- VI SP - Grand Prix –Martyna Lechowska
Nagrodę pani sołtys Siecieborzyc Jadwigi Turek otrzymała Julia Macała
Nagrodę Publiczności otrzymały: Kornelia Bajerlain i Amelia Kacprzak
Nagrodę dyrektor MBP w Szprotawie Jolanty Wawrzyniak otrzymała Kornelia Bajerlain
Słów uznania i podziwu nie brakowało dla wszystkich uczestników, gdyż ogólny poziom wrażeń artystycznych był bardzo wysoki. To były niezapomniane chwile i czas naprawdę wyjątkowy.
Serdecznie dziękujemy sponsorom konkursu:  Sołtys Siecieborzyc Jadwidze Turek,  radnemu Januszowi Bilińskiemu, Sołtys Witkowa Marioli Seternus, Stowarzyszeniu Aktywni Razem z Siecieborzyc.