29 KWIETNIA

W sobotę, 26.04.2014 w naszej szkole odbyły się obchody upamiętniające uchwalenie  Konstytucji 3 Maja . Uczniowie pod kierunkiem pań Z. Wilczyńskiej- Mazurek i Z. Kleczko  przygotowali krótki program artystyczny wsparty prezentacją multimedialną, a chór zaśpiewał okolicznościowe pieśni patriotyczne. Apel był bardzo interesujący, nawiązywał do wydarzeń  sprzed 223 lat.  Młodzi aktorzy uświadomili wszystkim  czym była Konstytucja 3 Maja, co wniosła w życie i dlaczego obchodzimy ten dzień. Uroczystość ta nie tylko przypomniała zebranym okoliczności powstania pierwszej polskiej Konstytucji, ale przede wszystkim  rozbudziła w nich patriotyzm  i dumę z dokonań naszego narodu. Po krótkim programie patriotycznym wszyscy w ciszy i skupieniu wysłuchali  montażu poetycko-muzycznego składającego się  z tekstów, wierszy, fragmentów biografii i myśli Jana Pawła II. Podczas uroczystości widzowie mieli możliwość lepszego poznania życia naszego  rodaka, które przepełnione było radością, umiłowaniem świata i ludzi, jak również bólem i cierpieniem. Obchody uświetniła wystawa przygotowana przez uczniów naszej szkoły, w której wykorzystane zostały materiały udostępnione przez p. W. Wilanowską.