24 października

NASZE PIERWSZAKI
Już od początku roku nasi najmłodsi uczniowie ochoczo przystąpili do wypełniania obowiązków szkolnych. Poznali dokładnie budynek szkoły oraz jej pracowników. Cały wrzesień uczyły się bawić, pracować według ustalonych reguł i zasad bezpieczeństwa. Zbierały nowe doświadczenia.
Piękna pora roku za oknem, a w sali nr 17... zabawa, nauka i wielkie przygotowania do uroczystości „PASOWANIE NA UCZNIA” .

24 PAŹDZIERNIKA nasza szkoła oficjalnie przyjęła w swoje szeregi uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego, następnie kierownik szkoły Halina Chaś, powitała bohaterów dnia – pierwszoklasistów oraz ks. proboszcza Jana Górskiego, kierownika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Sylwestra Urzędu Miasta Szprotawa Chocholskiego rodziców przybyłych na uroczystość pasowania, nauczycieli i uczniów klasy trzeciej. W dalszej części uroczystości pierwszacy popisali się umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi. Po części artystycznej przystąpiono do ślubowania. Wszyscy uczniowie w skupieniu ślubowali m. in. „będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dbać o dobre imię swej klasy i szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom’’. Po ślubowaniu kierownik szkoły pasowała uczniów symbolicznym ołówkiem. W dalszej części uroczystości pierwszacy otrzymali dyplomy pasowania oraz legitymacje szkolne. Rada Rodziców również obdarowała dzieci upominkami. Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy pierwszej wraz  z wychowawczynią Ewą Watras, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi udali się na „słodki poczęstunek’’ przygotowany przez rodziców.