WIELKA ZBIÓRKA PŁYT CD I DWD

Zbierzmy razem milion płyt !
 
Co roku trafia do naszych domów ponad 160 milionów płyt CD/DWD. Ogromna ich większość jest obecnie bezużyteczna i najczęściej zalega na półkach. Każda płyta wyrzucona do śmietnika to problem dla środowiska, ponieważ rozkłada się około 1000 lat. Co można z tym zrobić ?
Przynieś do szkoły, a my ...
Jakie płyty zbieramy?

Zbieramy wszystkie niepotrzebne płyty CD/VCD/DVD bez względu na ich zawartość.   
Mogą to być płyty z muzyką, filmami, programami komputerowymi, jak również płyty z danymi, które zapisałeś dzięki nagrywarce w swoim komputerze. Ważne jest, aby płyta, którą i tak miałbyś wyrzucić do śmietnika, trafiła do punktu zbiórki w twojej szkole. Tylko w ten sposób, poprzez selektywną zbiórkę, możemy oczyścić naszą planetę ze śmieci, których rozkład szacuje się na tysiące lat.
Najczęstsze pytania:
1.    Czy mam pewność, że płyta, jaką przekazuję w akcji, nie będzie odtwarzana?
Odp.: Żaden z pracowników organizatora zbiórki nie będzie przeglądał zawartości płyt. Jeżeli taka deklaracja nie wystarczy, można płytę porysować od strony zadruku, tak aby uszkodzić metalizację 
na płycie. Takiej płyty już się nie odtworzy.
2.    Czy płyta może być uszkodzona?
Odp.: Tak, płyty, które zbieramy, mogą być uszkodzone. Mogą być popękane i mocno porysowane. Nie zbieramy płyt z zamysłem ich odtwarzania. Zebrane płyty zostaną ponownie przetworzone na surowiec, z którego być może zrobiona będzie obudowa twojego nowego telewizora.
3.    Czy płyta w opakowaniu też będzie przyjęta w punkcie zbiórki?
Odp.: Nie, zbieramy same krążki bez opakowań. Opakowanie jest zrobione z innego surowca niż płyta. Należy więc płytę wyjąć i przekazać sam krążek bez opakowania.

http://www.klubobroncowplanety.pl/